Kui peale sügise pausi Tüübiga taas kaitsetrennid käima sai lükatud, siis sai peamiseks eesmärgiks võetud haukumise meeleolu kohendamine varrukamehe ees.  Näiliselt tundub haukumise osa punktide kogusummas mitte üldse suur, kuivõrd valvamine ja haukumine esineb ju vaid peale ristlemist varjes. Samas , kui koer on valmamises vajalikus meeleolus, siis kordub sama meeleolu ka kõikide lahtilaskmiste järgselt. Oma olemuselt võib küll koer valvata peale lahtilaskmist ka vaikivalt, kuid ta peab olema domineeriv ja pealetükkiv ning sellest olekust peab olem anäha agressiooni olemasolu. Seega kindlasti tasub valvamise ja haukumisega tegeleda. Kuivõrd suvel ise varrukamehena Tüüpi treenides täiesti arusaadavalt ei olnud võimalik haukumises sellist agressiooni taga ajada, nagu võõras varrukamees saaks, siis oli Tüübi haukumine  stabiliseerunud sellisesse olekusse, et soovisin sinna kindlasti meeleolu juurde saada.  See saigi võetud nö. peaeesmärgiks.

Alustasime trennidega oktoobri lõpus ning eesmärgiks sai võetud, et jaanuari lõpuks peab haukumine olema sellisel tasemel, et oleks võimalik edasi liikuda. Trenne sai tehtud olenevalt nädalast 1-3 korda nädalas.  Lähtuvalt Tüübi iseloomust on talle vajalik teha varrukatrenne pigem tihedamalt kui pikema pausiga. Kui paus läheb pikemaks, siis tõmbab koer juba pelgalt platsi nägemisest instinkti nii kõrgele, et sealt vajalikku meeleolu välja püüda on pea võimatu. Haukumisega läksime tagasi posti külge. Alguses alustasime pikema distantsiga kinnistades ära iga natukenegi õigemas meeleolu shaukumise. Vähehaaval hakkasime vähendama distantsi. Koos haukumise meeleolu paranemisega sai ka harjutustesse toodud sellels osas raskust juurde, et sai pandud koera haukumise sees kontrolli all istuma või heale haukumisele tehtud peale saagiliigutus ja taas hakumist peale. Eesmärk oli saada koer kas kuulekuse või saagi alt võimalikult kiiresti lülituma kaitseinstinkti ja vajaliku meeleolu poolele.

Osa trenne sai viidud läi k haugutades koera kaubaalustest tehtud plate peal. Paiknedes veidi kõrgemal  väiksel platel tekitas see koerale mõnevõrra teistsuguse sisetunde, mis võimaldas jällegi veidi teise nurga alt haukumist treenida.

Kui alguses tuli varrukamees platsile sisuliselt platsi teisest otsast ning sellises situatsioonis suutis koer vajaliku meeleolu leida, siis jaanuari lõpus olime juba jõudnud seisu, kus sai paigutada varje posti külge kinnitatud koera ette ning varrukamees ilmus sealt juba sisuliselt koera nina alla. Üldpildis olin trennide kuluga selels osas väga rahul, et jaanuari lõpuks jõudsimegi sellisesse seisu, kus varrukamees võis tulla koera ette ja istuda pingile ning koer haukus vajalikus meeleolus ja valis tee Sinan meeleolusse täiesti ise. Selles osas võis rahule jääda, et vajalik haukumise meeleolu oli võimalik saavutada eelnevalt seatud ajakavas.

Nüüd oli aeg siirduda edasi. Edasiliikumine tähendas seda, et koer oleks vaja samasse meeleollu saada ka varjes varrukameest haukudes. Ma olen täiesti 100% veendunud, et see mõeldes nö. pikema perspektiivi peale, siis päri skindlasti ei hakka Tüüp hakuma ilma rihm atoeta varrukamehe ees samas meeleolus, nagu rihma toel ja postis.  Olulisim vahe on asjaolus, et postis olle son tegemist siiski statsionaarse harjutusega, kus liikumise kiirused on üsna väikesed. Joostes varjesse on aga kiirus hoopis teisest mastist . Tüübi iseloomon aga sellise ülesehitusega, et kiiremal liikumisel tõuseb instinkt ning jõudes varrukameheni kohe kindlasti toimub teatav instinktihüpe, mis lihtsalt ei võimalda koeral samas meeleolus haukuda, nagu posti kinnitatud statsionaarse harjutuse puhul. Oleksin tegelikult rahul, kui see nö. lõplikuna stabiliseeruv haukumise nivoo oleks midagi IPO 1 sooritamise meeleolu ja postis töötamise meeleolu vahepealset. Ehk siis haukumine võik solla veidi intensiivsem, kui  IPO 1 tehes ning seal võiks olla natuke rohkem sees domineerimist.  See ongi nüüd järgmnevate trennide eesmärk. Tuleb üritada saada koera meeleolu varjes haukudes võimalikult sarnaseks postis töötamisele . Algselt loomulikult rihma toel ning edasi juba lahtiselt. Samuti saab nüüd taas alustatud varruka kuulekuse elementidega, mida vahepeal möödunud 3 kuu jooksul sisuliselt ei saanudki teha.