Põhjus, miks ma selle kodulehe tegin, peitub mitmes asjaolus. Esiteks oli seoses piiritaguste seminaridega ja suhtlusega  juba ammu karjuv vajadus tekitada selline koht, kus mingi info on nö. kokku koondatud.  Väga keeruline oli inimestele seletada, et sealt lehelt leiad selle info, sealt teiselt vaata seda jne. Seetõttu oligi vaja teha inglise keelne koduleht.

Kui teha juba inglise keelne leht, siis tundus see kuidagi Eesti poolelt vaadates tobe, kui eesti keel täiesti puudub. Seega otsustasin, et koondan ka eestikeelsele poolele erinevates kohtades lebavat infot , et ka meie inimestel oleks lihtsam minuga seonduvat jälgida. Kunagi 4-5 aastat tagasi täitis Facebook väga hästi kodulehe funktsiooni andes sõpradele üsna värskelt ja süstematiseeritult teavet sõprade kohta. Täna tegelikult tunnetavad ju paljud, et see ei ole enam kaugeltki nii. Seega ma võtsin ja korjasin siia lehele kokku erinevaid asju, mis olid Facebooki poolel kuskil peaaegu et peidus, Instagrammis ning ka Sportkoera lehel olevaid jupikesi. Süstematiseerisin need miski esialgse loogikaga ning üritan seda aja jooksul paremaks lihvida.

Kirjutan siia siis mõne sõna endast nö. algatuseks.
Igapäevaseks tööks tegelen ma profiköökidega sellises firmas nagu Bestmarki Suurköökide AS http://www.bestmark.ee/  .
Bestmark on asutatud juba 23 aastat tagasi ehk 1995. ning olen seal olnud alates esimesest päevast. Oleme kindlalt Eestis omas valdkonnas esireas ning mul on rõõm, et meil töötab nii palju niivõrd suurepäraseid inimesi, kelledega igapäevaselt on saanud koos töötada juba pikka aega.
Panen siia ka ühe minu tööga haakuva video:

Töö kõrvalt olen olnud kümmekond aastat ka TTÜ s õppejõud lugedes nii bakalauruse- kui magistriõppe tudengitele profiköökide projekteerimise ja köögiseadmetega haakuvaid teemasid.
Mulle väga  meeldis töö üliõpilastega ning nagu näitasid ka tagasiside ankeedid, meeldis neile ka minu tundides käia.

Minu hobiks, mis on mult andes sõrme röövinud kogu käe, on koerandus. Mul on endal olnud koerad alates 1990-ndate algusest ning kogu selle aja olen tegelenud ka koerte koolitamisega.
Ma olen FCI IGP kohtunik ning mul on eelnevas elus olnud võimalus hinnata päris palju suuri võistlusi, muuhulgas USA, Ukraina, Norra ja Soome meistrivõistlusi  ning mitut rahvusvahelist võistlust Lätis, Leedus ja Soomes ning FCI IGP – FH MM võistlusi, rotweilerite IPO MM võistlusi ja bouvieride IPO MM võistlusi .Olen hinnanud järgnevatel suurematel võistlustel

– 2022 Norra FCI IGP – FH meistrivõistlused
– 2022 USA RSV Global IGP kvalifikatsioonivõistlus
– 2021 FCI IGP – FH meistrivõistlused
– 2021 Ukraina IGP MV sed
– 2021 Soome IGP MV sed
– 2021 USA IGP MV sed (AWDF)
– 2021 Soome IGP MV – sed
– 2019 Soome IGP – FH MV sed
– 2019 Läti RV IPO võistlus
– 2017 RV  IPO võistlus Who Bites The Best  Soomes
– 2016 Läti Saksa Lambakoerte Ühingu MV sed IPO s
– 2016 Rotweilerite IPO MM
– 2016 Soome dobermannide IPO MV sed
– 2016 RV  IPO võistlus Who Bites The Best  Soomes
– 2016 Soome rotweilerite IPO MV sed
– 2015 Bouvieride  IPO MM
– 2014 Vilnius Cup IPO -s
– 2011 Estonian IPO MV sed
– 2010 Eesti dobermannide MV sed

Minu tegemistest koerakoolitajana saab lugeda siit http://www.sportkoer.ee/koolitajad/aivo/

Olen kirjutanud eelnevalt päris palju koerakoolitusartikleid mida saab lugeda siit http://sportkoer.blogspot.com.ee/

Siia kodulehele olen koondanud lisaks koeranduse poolele ka kogumi fotodest, mida mul on päris palju. Mulle meeldib  liikudes erinevais paigus kontsentreeruda detailidele ning teha neist fotosid, milledel on oma lugu. Olen siia lisanud ka fotodele need lood, mis teinekord on infot andvad, teinekord loovad lihtsalt fotole mingi tausta.

Mingeid täiesti uskumatuid teid pidi kirjutasin ma möödunud aastal pinu luuletusi, milledega üllatasin põhimõtteliselt isegi iseennast lisaks kõigile üsna lähedastele inimestele.   Panin neist osad ülesse Facebooki kuid luban siia neid aegamööda juurde lisada.

Teemasse “Oma kätega tehtud” plaanin panna huvitavat lugemist toidu valmistamise poolelt, meisterdamistest ja muust, mis võiks huvi pakkuda.

Need inimesed, kes on pingsalt jälginud minu tegemisi Facebookis või Instagrammis või Sportkoera lehtedel nendele on kõik need teemad vähem või rohkem tuttavad. Samas on need teemad siin palju puhtamalt väljas ja olen üritanud neid ka nö. täiendada.

Kodulehega on see hea pool, et erinevalt Facebooki või Instagrammi seinast ei ole see pealetükkiv ehk ei jookse automaatselt arvutist nö. pealetükkivalt läbi. Loodan, et siia leiavad tee need inimesed, keda tõesti siin olev sisu huvitab.