Põhjus, miks ma selle kodulehe tegin, peitub mitmes asjaolus. Esiteks oli seoses piiritaguste seminaridega ja suhtlusega  juba ammu karjuv vajadus tekitada selline koht, kus mingi info on nö. kokku koondatud.  Väga keeruline oli inimestele seletada, et sealt lehelt leiad selle info, sealt teiselt vaata seda jne. Seetõttu oligi vaja teha inglise keelne koduleht.

Kui teha juba inglise keelne leht, siis tundus see kuidagi Eesti poolelt vaadates tobe, kui eesti keel täiesti puudub. Seega otsustasin, et koondan ka eestikeelsele poolele erinevates kohtades lebavat infot , et ka meie inimestel oleks lihtsam minuga seonduvat jälgida. Kunagi 4-5 aastat tagasi täitis Facebook väga hästi kodulehe funktsiooni andes sõpradele üsna värskelt ja süstematiseeritult teavet sõprade kohta. Täna tegelikult tunnetavad ju paljud, et see ei ole enam kaugeltki nii. Seega ma võtsin ja korjasin siia lehele kokku erinevaid asju, mis olid Facebooki poolel kuskil peaaegu et peidus, Instagramis ning ka Sportkoera lehel olevaid jupikesi. Süstematiseerisin need miski esialgse loogikaga ning üritan seda aja jooksul paremaks lihvida.

Kirjutan siia siis mõne sõna endast nö. algatuseks.
Igapäevaseks tööks tegelen ma profiköökidega sellises firmas nagu Bestmarki Suurköökide AS http://www.bestmark.ee/  .
Bestmark on asutatud juba 29 aastat tagasi ehk 1995. ning olen seal olnud alates esimesest päevast. Oleme kindlalt Eestis omas valdkonnas esireas ning mul on rõõm, et meil töötab nii palju niivõrd suurepäraseid inimesi, kelledega igapäevaselt on saanud koos töötada juba pikka aega.
Panen siia ka ühe minu tööga haakuva video:

Töö kõrvalt olen olnud kümmekond aastat ka TTÜ s õppejõud lugedes nii bakalauruse- kui magistriõppe tudengitele profiköökide projekteerimise ja köögiseadmetega haakuvaid teemasid.
Mulle väga  meeldis töö üliõpilastega ning nagu näitasid ka tagasiside ankeedid, meeldis neile ka minu tundides käia.

Minu hobiks, mis on mult andes sõrme röövinud kogu käe, on koerandus. Mul on endal olnud koerad alates 1990-ndate algusest ning kogu selle aja olen tegelenud ka koerte koolitamisega.
Treenides võistlevaid koeri võin uhkust tunda selle üle, et minu käe alt on tulnud alates 2008  kuni tänaseni (2023) igal aastal Eesti Meistrivõistlustel IPO -s või IP – FH s medal. Lisaks on mul ka rõõm selle üle, et kui me võtame sama ajaperioodi, siis selle aja jooksul on minu käe alt tulnud ligi 50% kõikidel nimetatud võistlustel 4 parima hulka jõudnud tulemustest. Valdaval enamusel neist koertest olen mina koolitanud jälge, kuulekust ja kaitset. Need, kes arvavad, et ma äkki ei ole kuidagi pädev, tasuks nüüd need numbrid silme eest läbi lasta. Ajad on muutunud, metoodikad on muutunud ja eeskirjad on muutunud kusjuures vahepealsel ajal.
Ise olen treeninud ja võistelnud MM -i tasemel nii dobermanniga kui ka belgia lambakoer malinoisiga kokku 9 korral ja seda nii IPO -s kui ka IPO- FH s. Kusjuures olen tulemuse saanud kolmel eri tüüpi MM l ehk dobermannide MM -l, belgia lambakoerte MM -l ja ka FCI MM -l. Minu koer Tüüp on läbi aegade kõige noorem koer, kes on FCI IGP – FH MM l startinud ja saavutanud vähemalt ühel jäljel ka hea tulemuse.
Olen kirjutanud koera koolitamisest, kasvatamisest ja igapäevasest kooselust raamatu, millest on tulnud ka kordustrükk https://varrak.ee/raamat/nouandeid-koeraomanikule/ 

Ma olen FCI IGP kohtunik ning mul on eelnevas elus olnud võimalus hinnata päris palju suuri võistlusi, muuhulgas USA, Ukraina, Norra ja Soome meistrivõistlusi  ning mitut rahvusvahelist võistlust Lätis, Leedus ja Soomes ning FCI IGP – FH MM võistlusi, rotweilerite IPO MM võistlusi ja bouvieride IPO MM võistlusi .Olen hinnanud järgnevatel suurematel võistlustel

– 2024 Hispaania FCI IGP – FH meistrivõistlused
– 2023 FCI IGP-FH maailmameistrivõistlused peakohtunik Soome
– 2023 Eesti FCI IGP – FH meistrivõistlused
– 2022 Soome FCI IGP – FH meistrivõistlused
– 2022 Norra FCI IGP – FH meistrivõistlused
– 2022 USA RSV Global IGP kvalifikatsioonivõistlus
– 2021 FCI IGP – FH maailmameistrivõistlused Ungaris
– 2021 Ukraina IGP MV sed
– 2021 Soome IGP MV sed
– 2021 USA IGP MV sed (AWDF)
– 2021 Soome IGP MV – sed
– 2019 Soome IGP – FH MV sed
– 2019 Läti RV IPO võistlus
– 2017 RV  IPO võistlus Who Bites The Best  Soomes
– 2016 Läti Saksa Lambakoerte Ühingu MV sed IPO s
– 2016 Rotweilerite IPO MM
– 2016 Soome dobermannide IPO MV sed
– 2016 RV  IPO võistlus Who Bites The Best  Soomes
– 2016 Soome rotweilerite IPO MV sed
– 2015 Bouvieride  IPO MM
– 2014 Vilnius Cup IPO -s
– 2011 Estonian IPO MV sed
– 2010 Eesti dobermannide MV sed

Minu tegemistest koerakoolitajana saab lugeda siit http://www.sportkoer.ee/koolitajad/aivo/

Olen kirjutanud eelnevalt päris palju koerakoolitusartikleid mida saab lugeda siit http://sportkoer.blogspot.com.ee/

Teiseks suureks hobiks koerte kõrval on loodusfoto. Olen pildistanud linde, loomi ja maastikke ning siin kodulehel on neid äris kena kogum. 2021 aastal võitsid minu fotod Eesti suurima loodusfotokonkursi (Eesti Looduse looduse aasta foto) kaks erinevat kategooriat (parim loomafoto ja parim käituva looma foto) ning sai ka üldvõidu.
Olen fotodest ja lugudest andnud välja ka raamatu https://varrak.ee/raamat/eestimaa-imelised-paigad-ja-hetked/

Selle tiraaz on hetkel juba alla aastase ajaga peaaegu läbi müünud, kuid siin seal võib veel raamatuid olla. See on raamat, kus lisaks fotodele on päris palju põnevat lugemist paikadest ja kogemistest Eesti põnevais paigus. Kes soovib mu fotosid rohkem näha ja jälgida, siis Facebookis on mul fotodele eraldi sein (kasutaja)..

Mingeid täiesti uskumatuid teid pidi kirjutasin ma möödunud aastal pinu luuletusi, milledega üllatasin põhimõtteliselt isegi iseennast lisaks kõigile üsna lähedastele inimestele.   Panin neist osad ülesse Facebooki kuid luban siia neid aegamööda juurde lisada.

Teemasse “Oma kätega tehtud” plaanin panna huvitavat lugemist toidu valmistamise poolelt, meisterdamistest ja muust, mis võiks huvi pakkuda. Mõned minu retseptid on selles alajaotuses väga populaarsed, andes vaadatavuselt pikalt silmad ette fotodele ja koerakoolitusartiklitele.

Need inimesed, kes on pingsalt jälginud minu tegemisi Facebookis või Instagrammis või Sportkoera lehtedel nendele on kõik need teemad vähem või rohkem tuttavad. Samas on need teemad siin palju puhtamalt väljas ja olen üritanud neid ka nö. täiendada.

Kodulehega on see hea pool, et erinevalt Facebooki või Instagrammi seinast ei ole see pealetükkiv ehk ei jookse automaatselt arvutist nö. pealetükkivalt läbi. Loodan, et siia leiavad tee need inimesed, keda tõesti siin olev sisu huvitab.