Raamat, mida palju küsitud, on VALMIS.
Ta on müügis kõikides suurimates raamatupoodides (Rahva Raamat, Apollo ja Varrak).


Lisan siia ka lingi poodi https://rahvaraamat.ee/p/eestimaa-imelised-paigad-ja-hetked/1588856/et?isbn=9789985353271

Natuke põhjustest, miks ma selle raamatu tegin. Minu enda elu on olnud üsna tihe. Kuidagi on nii olnud, et tegemisi ja ülesandeid on kogu aeg rohkem olnud, kui mõistlik oleks ette võtta. Juhtus nii, et ühel päeval ma astusin sellelt kiirrongilt maha ja vaatasin natuke ringi ka ning selgus et kõik see, mis meil elu kiirrongi akendest igapäevaselt mööda kihutab on tegelikkuses hästi äge. Palju ägedam, kui võiks arvata. Ma astusin rahulikult sellesse maailma sisse, võtsin istet, imesin endasse värve ja meeleolu ning tundsin juba järgmisel päeval, kuidas see mind laadis. See tekitas sõltuvust. Hommikul oli hea ärgata hea tujuga ning tööle minna värskena. Hakkasin neid emotsioone üles pildistama. Tegin fotosid ja kirjutasin juurde lugusid, mis vaataja foto sisse tooksid ja võimaldaksid ka emotsiooni nautida. Nii mõnegi foto juures küsisid vaatajad, et kus see pilt tehtud on ja peale vastuse saamist tõdesid, et ma ju sõidan sealt igapäevaselt mööda. Eks see ju nii olegi, et igapäevane kiirustamine ei võimalda peatuda ja siis ei näe ka seda ümbritsevat.

Siis saabus koroonaaeg ning mu sõbrad ja tuttavad hakkasid minu käest küsima, et ole hea ja anna nõu, kuhu saab veel peale Viru raba või Jägala joa perega minna. Ei tahetud rahvamasse ja turismi vaid minna ja olla. Nautida kvaliteetaega oma perega keset rõõmu ja värve. Sealt tekkiski idee, et kui teeks sellise raamatu, mis rõõmustaks nö. mitut pidi. Inimesed, kes tahavad õhtul kiirest tööpäevast välja, saavad võtta raamatu, vaadata pilti ning minna jutu kaudu sinna sisse. Kasvõi hetkeks rännata kuskil seal muinasjutumaailmas, et tagasi tulles tunda ennast puhanumana. Teised taas omavad rohkem aega ning sooviks midagi uut kogeda. Selleks kirjutasingi juurde nõuandeid, et kuhu ja millal tasub minna ning mida selle minemisega saab kogeda. Enamus inimesi ei kujuta näiteks ettegi, milline näeb välja Jägala tähistaeva all kottpimeduses, sest nad on käinud seal vaid siis kui massid joa ümbruse ummistavad ning istumiseks astumiseks ruumi pole.

Kirjutasin piltidele juurde ka selliseid lugusid, mis võimaldavad vanematel oma lastele rääkida muinaslugusid ja legende paikadest, mis meil Eestimaal on täiesti käega katsutavalt olemas. Kas polnud mitte kõige ägedam aeg lapsepõlvest just see, kus kujutasid ette kuidas selles ja teises kindluses kunagi ammu miskid rüütlid ratsutasid või võitlusi pidasid. Kui võtta nüüd lapsed kaasa ja minna sellisesse paika ja rääkida juurde põnevaid lugusid, saavad need lapsed lapsepõlvest kaasa hoopis ägedama elamuse, kui ükski arvutimäng suudab pakkuda. Kindlasti on osade piltide ja lugude najal võimalik ise juba palju rohkem juurde rääkida ja lastele paigad põnevaks teha. Olen oma last viinud paikadesse, kus dinosaurused elasid ja võivad veel praegugi peidus olla ning ta on peaaegu kuulnud isegi neid vaikseid möirgeid sealt kuskilt mäe seest kumamas.Selles raamatus on nii tuttavaid pilte kui ka uusi, mida pole siiani avaldanud. Kõikide piltide juures on aga lood, mis on spetsiaalselt selle raamatu jaoks kirjutatud.

Võtke aega ja nautige detaile, värve ja elamusi ning tunnete, kuidas hingel hakkab kergem. Tahaks siinkohal südamest TÄNADA kogu Varraku kollektiivi, kes selle raamatu sündimisel palju tööd tegi. Eriti tänaks Reelika Rahu, kes projekti vedas, keeletoimetajat Marika Miklit, kes mu üsnagi konarliku keele õigeks painutas ning Päivi Paltsi kes kõigile maagiliselt kauni kujunduse vormis.NB! Juhiks siinkohal tähelepanu seigale, et raamatu kaaned on ägedalt mõnusa tundega. Minu endagi jaoks oli see üllatuseks, et selline materjal valiti. Kui võtad raamatu kätte, siis on veidi selline tunne, nagu kõik see udu seal pildil hakkab peost läbi voolama.Tänasest või hiljemalt homsest on raamat müügil Rahva Raamatus, Apollos ja Varraku enda poes ning lähiajal ka supermarketites. Mul endal on kodus natuke üle kümne eksemplari neile, kes soovivad, et ma raamatule sisse kirjutaks midagi ja siis omanikule saadaks/annaks.Sooviks kõigile siinkohal nauditavad hetki, värve ja elamusi! Värvid ja hetked ongi ju tegelikult õnne telliskivid.Kui loete ja tekib arvamusi, siis olen väga tänulik tagasiside eest. Kui tunnete, et hingel on mõnus, siis soovitage ka teistele!