Kuulekus saab alguse nö. peost toitmisest. Käe liigutamisega  reguleeritakse koer soovitud asendisse ning siis seda asendit premeeritakse toidu andmisega. Kuulekuse lõppfaasis peab koer tegema kõrges energias ning tehniliselt korrektseid sooritusi.  Nii seda algosa, kui ka lõppfaasi iseloomustavad mitmed ühised jooned ehk üldjoontes peab see välja nägema sarnane.  Nagu öeldud alguses on abiks suuresti käsi, milles peidus toit. Lõppfaasis peab koer tegema kõike iseseisvalt.  Liikumine algusest lõpu suunas peab olena sujuv ning selle liikumise jooksul ei tohi kannatada saada koera tehniline ning emotsionaalne sooritus – kõik peab ikka jätkuvalt olema innukas ja tehniliselt täpne.

Oma eelmistes artiklites olen toonud välja ja rääkinud lahti, kuidas järkhaaval saab hakata vabanema toidu otseset abist. Tänaseks on toiduga käe abi läinud miinimumini. Koer on hetkel 3 ja poole kuu vanune. Kui vaatate siia juurde lisatud videot, siis on näha, kuidas ma toidukäega koera nö. ülesse motiveerin ning seejärel käsi toiduga koera nina alt ära liigub. Toidukätt ei saa hetkel veel viia küljele, kuna koera huvi toidu järgi võib viia ta käe järele liikuma ning seoses sellega lõhkuda tehnilist asendit. Teatud mõttes võib minu kätt, mis on koerast eemal ülalpool ka mõista abina, kuid selle abi suurus on ikka väga palju väiksem, kui nina all hoitava toidu abi. Erinevus seisneb selles, et sellise käe ja toidu paigutumise juures peab koer ise kontrollima oma keha ja asendit. Nina all asetsev käsi hoiab aga koera täpselt õiges paigas. Seega nimetaks mina taolist treeningfaasi ikkagi juba ilma otseselt toidu abita tehtavaks. Oluline on jälgida, et tehes koeraga tehnilisi harjutusi ei unustatkse vahepeal koera motiveerida. Väga oluline on, et koer oleks kõikide soorituste juures hästi motiveeritud ning teeks kõike rõõmuga ja innustunult. Kui vaatate videot, siis on näha, kuidas ma vahepeal koera jällegi ülesse motiveerin ning siis ka mingitel hetkedel toitu rohkem nina all hoian, enne kui koer jälle iseseisvalt sooritama hakkab.

Istu ja lama harjutamisel on väga oluline pöörata tähelepanu selle, et koer ei koolitataks järgi roomama või ülesse tõusma. Siin on suur rõhk premeerimise tehnilisel läbiviimisel. Premeerides koera peab käsi liikuma sedavõrd kiiresti, et koeral ei tekiks vajadust järgi tulla.  Kindlasti tasuks teha istut ja lamat nö. sarjadena.

Antud etapist edasiliikumine toimub selliselt, et esialgselt tuleks teha piisaval hulgal kordusi, et koera toidu abita liikumine koerajuhi kõrval ja tehniline sooritus muutuks järjest kiiremaks ja enesekindlamaks. Järgnevalt saab vaikselt hakata tegema juba ka pöördeid liikumiselt. Antud videolt on jäänud välja juurdekutsumise osa. Erinevatesse harjutustesse lisandub nüüd ka seisa käskluse harjutamine. Tehtavad treeningud peavad olema  piisavalt lühikesed, et koer oleks innukas ja ei muutuks laisaks sooritustes.

Video vaatamisel jälgige koera tehnilist sooritust (ja asendeid) ning innukust. Need on võtmesõnad.