Kuivõrd köögis on mul just selline sein, nagu pildil, siis tundus, et sinna sobiks just selline kell nagu pildil. Kuivõrd sarnast toodet kaubandusvõrgust võtta ei olnud, otsustasin kella ise teha. Minu soov oli teha kell selline, et ta näeks välja vana kuurist leitud kellana. Selleks tahtsin  kasutada nö. vanu laudu ja roostes naelu. Need annaksid kellale audentse väljanägemise. Probleeme tekkis tegelikult mõlemaga. Kunagi lapsepõlvest mäletan, et seisvaid laudu oli igal pool leida ning roostes nael oli samuti üsna tavaline nähtus. Aeg on aga puhastusluuaga igalt poolt üle käinud ja seetõttu ei ole just sel hetkel kui soovid vana kella teha, kumbagi võtta. Järelikult oli vaja vanad lauad ja roostes naelad ise teha.

Laudadele nö. vana väljanägemise andmiseks on päris palju erinevaid võimalusi. Neid saab erineva kodukeemiaga söövitada ja tegelikult üsna kiirelt soovitud väljanägemise saada. Kuivõrd olen varem laudu keemiaga söövitanud, siis mind häiris lauale juurde jääv keemia lõhn. Eriti köögis tundus see vastuvõetamatuna. Ostsin tavalise hööveldamata laua ning minnes kergema vastupanu teed tõmbasin ta lihtsalt kergelt pintsliga hästi vedelaks tehtud valge värviga üle. Vedelaks tehtud valge värv imbub just sedavõrd et jätab alt läbi kumama pindudega laua. Lõpptulemus tuleb üsna ehtne. Kust aga leida roostes naelu? Kui jätta naelad õue roostetama, siis lükkuks kella valmimine nö. mitme kuu pikkuseks, kuni naelad lõpuks ära roostetavad. Õnneks on aga ka  raua kiireks roostetamiseks olemas nö. retsept: tuleb kokku segada äädikat, vesinik peroksiidi ning soola. Tekib üsna vastiku haisuga keemiline segu. Kindlasti ei ole mõistlik seda segu käega katsuda. Nüüd võtad poest ostetud ilusad uued tsingitud naelad, puhastad neilt liivapaberiga tsingi kihi maha ning paned nad lahusesse natukeseks likku. Peale kümmekond minutit võtsin naelad lahusest ja jätsin õhu kätte kuivama. Päike on siinkohal abimeheks. Rooste hakkas naeltele tekkima juba minutitega. Kordasin protseduuri mitu korda kuni naeltele oli tekkinud sedavõrd paks roostekiht, et need nägid välja nagu aastaid kuuri all vedelenud vanad naelad. Nüüd oligi vaja vaid kell kokku monteerida ning tulemus ongi fotolt näha.
Alumisel fotol on välja suurendatud roostes naelad. Samamoodi on muideks võimalik endale seinale nö. roostetada hobuserauda andes poest ostetud uuele metallile vana roostes ilme.