Kindlasti on paljud vaadanud õhtul tõusvat ja hommikul loojuvat täiskuud ja mõelnud, et kuidas ta punakaks värvub ja kuidas ta nii suur on. Punase värvusega on kusjuures lihtne. Nimelt jääb kuu vastassuunas loojuva päikese tõttu maa varju taha . Kuult tagasi peegelduv valgus paindub läbi Maa atmosfääri, siis see väändumine tekitabki punase valgusspektri.
Kuu suurus on aga müstika. Nimelt ei ole kuu horisondi lähedal kuidagi suurem, kui kõrgele metsa kohale tõustes. Ta kaugus maast on ju sama. See on sedavõrd põnev probleem, et selle kohta on selgitusartikleid kirjutanud isegi NASA. Nii uskumatu, kui see ka pole, tekitab meie enda aju selle illusiooni, et kuu on suurem. See on seotud tema lähedusega maapinnale ning see seos kuidagi trikitab aju ära.
Keda aga huvitab, kuidas on võimalik pildistada kuud suuremana kui hotell, soovitan seda minu eelmise aasta lõpus ilmunud raamatust lugeda. Selle pildi tegin ma ca 5 km kaugusel olevast hotellist, mille taga asus ca 384 400 km kaugusel olev kuu. Ehk siis pilti ei ole kuidagi manipuleeritud ning see on üks kaader, mille Katariina kailt tegin.
Foto on tehtud kolmapäeva 09. augusti õhtul kell 21:36 ca 20 minutit peale kuu tõusu. Kuu kusjuures oli 91% täis.