Kõik allpool olevad pildid on tehtud looduses elavatest kotkastest.  (NB! klikkige piltidele , et näha neid suuremana). Kuivõrd lihtsalt vabas looduses jalutades on kotka pildistamine üsnagi keerukas ülesanne, sest kotkas ettevaatliku linnuna üldjuhul endale ligidale ei kipu laskma, siis läksin pildistama paika, kus on ehitatud valmis varje, milles saab vaikselt olla ja linde oodata.  Tõusin ülesse kell 4 hommikul, et olla kohal hiljemalt kella kuueks. Varjes peab olema kohal juba pimedas ning istuma peab seal kuni hämarani. Minule kujunes see seal oldud aeg 11 tunni pikkuseks ning enamuse ajast pikutasin põrandal. Ruumi temepratuur sellises paigas võrdub välistemperatuuriga ehk tol päeval oli 7 kraadi.

Panin pimedas fotoka statiivile valmis ja jäin ootama. Kuulsin nii ronkade kui ka kotkaste hääli ning istusin suht liikumatult ja vaikselt miski pea paar tundi, siis piilusin objektiivi kõrvalt, et miks ma ei näe fotokast ühtegi lindu ning selgus, et mul oli objektiiv täiesti vales suunas suunatud. Söömas oli ka üks kotkas ning kuigi üritasin objektiivi väga vaikselt nihutada piisas sellest, et linnud minema lendaks. Peast käis sel hetkel läbi küll, et nii nüüd mu see ainus kotkas minema läkski. Istusin taas täiesti vaikselt miski tund – poolteist ning siis hakkas vaikselt toimuma. Edasi läkski nii, nagu läks ehk kotkaid tuli aina juurde ja pidu oli suht täiuslik. Kuigi valgus ei olnud suurem asi, siis olen rahul, et ei sadanud lund, ega olnud ka tuult ning tegelikult kui pidu tuurid üles keris, siis selgines ka mõnevõrra taevas ning oli isegi mõnedel hetkedel päikest näha. Ehk siis vedas nagu täiega. Looduses loomade – lindude pildistamisega on alati nii, et peab olema üksjagu vedamist. Minul seekord vedas. Samas paigas on käidud ootamas ja mindud ära ka täiesti tühjade kätega. Mul vedas aga ikka nagu täiega.

Tunnistan ausalt, et kogemus oli väga võimas ning vaatamata 11 tunnile külmas pikutamisele ei hakanud kordagi külm ning adrekas oli täiega laes. Nautisin väga kogu seda vaatemängu.

Merikotkad oma ilus ja võimsuses. Ta on Eesti suurim röövlind, kelle  üldpikkus võib olla kuni meeter.

Kõik lendavad.


Positsioonivõitlus vol.2

Vastulend