Linnutee on oma nime saanud läbi selle, et vanarahvas vaatas taevasse ning nägi üle taevavõlvi tõmmatud sädelevat jutti põhjast lõunasse. Vanarahvas arvas, et see ongi lindudele suunda andev tee ehk Linnutee. Teinekord jalutades pilkases pimeduses tekib Linnuteed vaadates tunne, nagu see olekski tee, mingi maagiline tee kuhugi kosmilisse süguavusse. See Aude keerumänni juures tehtud foto näeb just selline välja, nagu oleks matkanud mööda lõputut maastikku pilkases pimeduses, jõudnud vana ammuseid aegu näinud männi juurde. Keerumänni kõrval on teeviit, mis näitab edasist suunda. Üle taevalaotuse langevad tähed. Istud maha, toetad selja vastu mändi jääd mõtlema erinevate teede, nende suundade ja eesmärkide peale. Vaatad seda taevas kulgevat teed, teeviita ning unistad ja mõtled.

Minutid mööduvad ning nendest saavad tunnid. Tähetolmust linntuee liigub taevalaotuses omasoodu näidates kätte aina uusi suundi ning tähed kukuvad ikka omasoodu. Istud seal vana jändriku erinevaid aegu näinud männi all unustad ennast sinna tähtede sügavusse ja tunned, kuidas kõik teed saavad selgemaks ja pea tõmbab klaariks. Tõustes püsti ja hakates sammuma kodupoole on tunne, nagu oleksid käinud kellegi targa juures, kes pea selgeks klaaris ja energiat andis. Vaatad veel järgi langevatele tähtedele ja tuled mõnusalt laetuna ja mõnusas meeleolus üle põldude tagasi koju. Teeviit ja kosmiline tee ongi nagu kõik peas pöörelnud teed kenasti järjekorda pannud.

Aude keerumänd

Aude keerumänd on pärandkultuuri objekt. Selle kohta räägitakse, et Rootsi kuningas olla selle istutanud. Et kui see kasvama hakkab tuleb Rootsi aeg tagasi. Ma läksin seda Aude keerumänni fotot tegema ühel selgel ja mustalt pimedal augustilõpu ööl. Paik on linnutee pildistamiseks hea, kuivõrd seal puudub valgusreostus ning pildistamise suund on pimedate rabade suunal. Tegin seal pinu pilte küll ühes ja teises paigutuses. Nägin kuidas taevalaotuses tähed kukkusid ja imetlesin sumedat suveööd. Kodus fotosid läbi vaadates oli rõõm avastada, et langevaid tähti oli ka fotodele jäänud. Antud fotol Aude keerumänni kohal olev triip on kohe kindlasti langev täht. Teise kahe osas, mis nõrgemalt peal, e julge 100% väita. Need olid valged sähvtused, mis erinevad oma triibu iseloomu poolest staelliidi joontest, kuid samas nagu päris tähesähvtused ka nagu pole. Satelliidi jooned ma korjasin fotol ära, aga need 2 jätsin alles, kuivõrd minu silmale need meenutasid siiski pigem nõrgemaid sähvatusi, mis “langeva tähe” poolt tekitatud.
Vaata kindlasti seda fotot ka suuremalt ning kui mahti on siis heida pilk peale ka teistele ööfotodele https://aivooblikas.com/category/kaamerasilma/oofotod/