Orioni udukogu on hästi põnev osa meie Linnutee galaktikast. See asub meist ca 1350 valgusaasta kaugusel Orioni tähtkujus. Ta laius on ca 24 valgusaastat.
Kõik see värv ja kujundid, mida antud fotol näete on tingitud gaasist ja tolmust. Oma nime Messier 42 sai ta Charles Messieri järgi, kes kirjeldas süvakosmose objekte oma 1774 aastal välja antud kataloogis ning Orioni udukogu oli järjekorras 42. Muide Orioni udukogu on selles mõttes põnev paik, et seal sünnib pidevalt juurde uusi tähti. Räägitakse isegi kuni 700 tähe sünnist, mida on täheldatud. Tähed sünnivad gaaside kokkutõmbumisel. Et aru saada, mis asi on täht, toon välja, et meie päikesesüsteemi ainuke täht on Päike. Muideks ka päikesesüsteem on tekkinud kunagi sarnaselt gaaside ja tolmu kokkutõmbumise tagajärjel. Kui tuleb veel selgeid öid, teen kindlasti mingi värvilise pildi sealt kuskilt kaugelt juurde.
Antud foto on tehtud Canon 6D kaameraga, millel oli ees Tamron 150 – 600 objektiiv ja abiks Star Tracker, mis objektiivi kenasti vaatamata Maa pöörlemisele paigas hoidis.
Fotol on kokku 17 erinevat faili kogusäriga 13 minutit 30 sek, lisaks 2 nö. dark frame, 2 flat frame ja 4 bias frame
Lisa kommentaar